Moonlight02

Domowe sposoby na urodę

Ręcznie robione toniki do twarzy niejednokrotnie przewyższają skutecznością najlepsze marki. Należy tylko pamiętać, że ze względu na brak konserwantów należy robić mniejsze porcje i zużywać w krótkim czasie, trzymając preparat w lodówce. Dobry przepis na tonik:

1
 szkl jabłkowego winnego octu
garść suszonych ziół (rumianek, lawenda lub rozmaryn)

2 szkl destylowanej wody
Suszone zioła wrzucamy do słoika z nakrętką, podgrzewamy ocet i dolewamy do ziół. Zostawiamy miskturę w lodówce na 2 tygodnie. Wodę nalewamy do ozdobnej, poręcznej buteleczki. Przecedzamy ocet i dodajemy dwie łyżki do butelki z wodą destylowaną. Delikatnie wstrząsm i tonik gotowy. Aby zniwelować octowy zapach możemy alternatywnie dodać kilka kropel olejku lawendowego lub połowę octu zastąpić esencją zielonej herbaty – tym sposobem zapewnimy sobie dodatkową dawkę antyoksydantów. Resztę mikstury octowej trzymamy w lodówce na kolejne porcje toniku. 

 

Z kolei zamiast uderzać do Spa, gdy mamy ochotę na sesję piękności, możemy same wyprodukować sobie scrub do ciała w aromacie, który najbardziej lubimy i korzystając ze składników dostępnych w każdej kuchni. Proponujemy dwie ciekawe receptury:

Na słodko:
 ½ szkl cukru, ¼ szkl. oleju roślinnego (najlepiej z tych polecanych do masażu: migdałowy, awokado – do nabycia w sklepach ze zdrową żywnością), ewentualnie olejek zapachowy
Na morsko
¼ szkl gruboziarnistej soli, ¼ szkl oliwki dziecięcej, ½ łyżeczki ekstraktu z wanilii (lub ulubionego olejku zapachowego).


W obu przypadkach wszystkie składniki dokładnie mieszamy w miseczce i zabieramy ze sobą pod prysznic. Potem dokładnie nawilżamy ciało i kładziemy się przy ulubionej muzyce z własnej roboty jabłkową maseczką do twarzy:

 

1 jabłko kroimy na kawałki i umieszczamy w blenderze. Dodajemy dwie łyżki naturalnego miodu oraz trzy łyżki naturalnego jogurtu. Miksujemy i nakładamy na umytą i osuszoną twarz na 15 minut. Po tym czasie zmywamy ciepłą wodą.

Miód chroni nas przed zmarszczkami i odżywia skórę, jogurt nadaje maseczce kremowej konsystencji oraz łagodnie oczyszcza i ma działanie antybakteryjne. Jabłko natomiast (najlepiej użyć zielonego) to bogate źródło witaminy A, B i C oraz naturalnych kwasów ułatwiających wchłanianie witamin.
Inne zastosowanie miodu to balsam nawilżający do ciała, który otrzymamy łącząc ¼ szkl naturalnego miodu z ¼ szkl mleka, 1 łyżką oliwy i opcjonalnie kilkom kroplami olejku aromatycznego (wiele z nich ma dodatkowe upiększające wlaściwości). Całość podgrzewamy lekko w mikrofali lub na małym ogniu, aż do rozpuszczenia się miodu. Emulsję nakładamy na całe ciało, zwracając szczególną uwagę na przesuszone łokcie, kolana czy pięty. Po 15 minutach zmywamy pod prysznicem. Niezużytą częśc możemy trzymać w lodówce do tygodnia – przed kolejnym miodowym seansem trzeba ją tylko lekko podgrzać.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl